9 клас

11.01.2021

ІІ СЕМЕСТР

РОЗДІЛ "ЕКРАННІ МИСТЕЦТВА. ФОРМИ ПОШИРЕННЯ МИСТЕЦТВА"

13.01.2021 

Тема "Мова і види кіномистецтва"

за підручником "Мистецтво", Л.Масол, 2017 р.

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html 

Опрацювати стор. 112-116

Домашнє завдання - підготуйте інформацію про відомі кінофестивалі та їхні атрибути

20.01.2021

Тема "Мова і види кіномистецтва"

за підручником "Мистецтво", Л.Масол, 2017 р.

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html 

Опрацювати стор. 112-116

Домашнє завдання - підготуйте саундтреки відомих кінострічок для вікторини

Сутність кіномистецтва - у видовищності, що передбачає високу культуру зображення. Ця видовищність забезпечується спецефектами: механічні (піротехніка, грим), оптичні (стоп-кадр, прискорена, уповільнена зйомка, комп'ютерна графіка), звукові.

Музика у кіно - це не простий супровід того, що відбувається на екрані, а створення настрою у глядачів, відображення емоцій, пристрастей акторів.

Кіномистецтво стрімко розвивається. Тому поряд із традиційними засобами виразності зявляються сучасні, що здатні втілювати найсмілівіші фантазії людини. Кіно залишається улюбленою розвагою мільйонів людей.

27.01.2021
Тема "Жанри і стилі кіно"

за підручником "Мистецтво", Л.Масол, 2017 р.

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html 

Опрацювати стор. 124-133

Домашнє завдання - переглянути мюзикл "Кішки"

Як вам вже відомо, всі види мистецтва розподіляють за жанрами, проте в кожному з них - музиці, живописі - цей поділ специфічний.

Яка ж специфіка кіножанрів? Це поділ фільмів на групи за певними художніми формами, які мають схожі риси внутрішньої будови, на основі споріднених тем, образів-типажів. Кіножанри не мають чітких меж, вони взаємопроникають, тому часто фільм можна віднести до кількох жанрових груп. Традиційні жанри переосмислюються, виникають нові. Отже, будь-яка система жанрів завжди умовна, відкрита до змін.

Візьмемо для прикладу фантастику, де уява переважає над реальністю. У фантастичних фільмах чудернацька картина світу зазвичай протиставлена повсякденності, діють неіснуючі в реальності герої. Згадаємо знаменитий бойовик «П'ятий елемент» (реж. Люк Бессон) з неповторними Брюсом Віл лісом і Міллою Йовович у головних ролях.

Фантастика поділяється на піджанри: фентезі, антиутопія, кіберпанк.

Відмінність фентезі полягає в тому, що дії відбуваються у світах, в яких живуть міфологічні істоти: ельфи, гноми, дракони, перевертні, демони або, приміром, придумані гобіти, як у кінотрилогії «Володар перснів».

Культова кінотрилогія «Володар перснів» (2001-2003), екранізація однойменного роману Дж. Р. Толкієна, стала одним із найбільших проектів в історії кіно. Поставлена режисером Пітером Джексоном і складається з трьох фільмів, пов'язаних єдиним сюжетом: «Братство Персня», «Дві вежі», «Повернення короля». Усі фільми були зняті в Повій Зеландії, рідній країні режисера.

Зміст картини втілює ідею боротьби зі злом, що відбувається не лише на полях битв. Мужність, сміливість, любов і самовіддана дружба - на одній шальці терезів. На другій - зрада, страх, нестримна злість і жадоба влади.

Трилогія мала значний фінансовий успіх і виграла 17 премій «Оскар» з 30 номінацій. Заключний фільм трилогії «Повернення короля» отримав всі 11 «Оскарів», на які був номінований, що є рекордною кількістю нагород Американської кіноакадемії для одного фільму. У ньому використано багато інноваційних візуальних ефектів, зокрема Голлум став першим персонажем, повністю створеним за допомогою технології захоплення руху.

Антиутопія належить до соціальної фантастики й відображає уявне безпросвітне майбутнє з тоталітарними режимами, війнами, злочинами, насильством, епідеміями тощо. Мета таких кінофантазій - показати, що і сьогодні існують передумови, здатні призвести до подібного існування. 

Тематика кіберпанку фокусується на комп'ютерах, високих технологіях і проблемах, які виникають у суспільстві внаслідок технологічного прогресу. Прикладом жанру може бути кінокартина «Матриця», знята Лоренс та Ендрю Вачовські, що поєднує елементи бойовика і трилера (від англ. thrill - трепет), який створює у глядача відчуття напруженого хвилювання. Зображується майбутнє, у якому люди насильно під'єднані машинами до Матриці - комп'ютерної програми, що симулює дійсність і використовує людей як джерело енергії. Фільм отримав десятки престижних нагород, зокрема премію «Оскар» у чотирьох номінаціях.

Розрізняють авторське кіно або арт-хаус, що претендує на новаторство, і так званий «мейнстрим» - високобюджетні фільми.

До поширених жанрів кіно, окрім згаданих вище бойовиків і фантастики, належать мелодрама, комедія, музичний і пригодницький фільми, детектив.

Мелодрама - жанр художньої літератури, театрального мистецтва і кіно. Він розкриває духовний світ героїв в емоційних ситуаціях на основі загальнолюдських цінностей, зазвичай виражених через контраст: добро і зло, любов і ненависть. Прикладом мелодрами (водночас трагедії та екранізації класики) є фільм «Ромео і Джульєтта» (реж. Карло Карлей) за мотивами однойменної трагедії Вільяма Шекспіра. У головних ролях знялися американка Хейлі Стайнфелд і британець Дуглас Бут.

Комедія, що характеризується гумором чи сатирою, спершу була жанром драматичного мистецтва і виникла як антипод трагедії. Вона має на меті розсмішити глядача, поліпшити настрій. Комічний ефект досягається самим виглядом персонажів, також за допомогою різноманітних прийомів: режисурою безглуздих і курйозних ситуацій, в які потрапляють герої, гіпертрофованою демонстрацією людських якостей в акторській грі, екранним суміщенням несумісного в реальному житті. Існують такі її піджанри: лірична або романтична (про кохання), музична, трагікомедія, ексцентрична (сповнена трюків), кримінальна (головні герої - гангстери, злодії, поліцейські), пародія (твір-насмішка на основі навмисного наслідування ознак певного жанру, стилю).

У пародійній манері часто знімають трейлери або аматорські фан-трейлери.

Пародія «Суперфорсаж!» (реж. Аарон Зельцер і Джейсон Фрідберг) - це фільм-перевертень, який завдяки пародійній грі акторів, візуально схожих з копійованими персонажами, висміює популярну серію фільмів «Форсаж», сучасну поп-культуру загалом.


Існує ще багато інших кіножанрів: вестерн (про американських ковбоїв); екшен - «фільм дії», високобюджетний бойовик з каскадерськими трюками; містика; історичні, зокрема військові фільми.

Поцікавтеся особливостями перерахованих жанрів кіно. Які твори у жанрах музичної комедії і мюзиклу ви слухали в попередні роки? Чи є з-поміж них кіноверсії?

Окрім згаданих уже комедії і мелодрами, до жанрів літературно-театрального походження належить фільм-казка. Позначення жанру як «музична комедія» зазвичай застосовують до екранного продукту, сценічним прототипом якого була оперета. Мюзикл також було перенесено на кіноекран з театральних підмостків. Ці музично-сценічні жанри містять багато пісень і танців, адже саме через зміст вокальних і хореографічних номерів розвивається сюжет. Обов'язково присутні красиві костюми й декорації, елементи мелодрами і часто «хеппі енд». До кіномюзиклів, що стали класикою жанру і відзначені преміями «Оскар», належать: «Вестсайдська історія» - кіно версія бродвейського мюзиклу Леонарда Бернстайна (реж. Роберт Вайз і Джером Роббінс), «Звуки музики» композитора Річарда Роджерса (реж. Роберт Уайз), «Моя чарівна леді» композитора Фредеріка Лоу (реж. Джордж Кьюкор) за «Пігмаліоном» Бернарда Шоу.

Мюзикл «Кішки» (1981, відеоверсія 1998, реж. Девід Маллет) створено за мотивами віршів Т. С. Еліота, які композитор знав з дитинства. Дія відбувається на щорічному котячому балу. Яскраві образи виникають завдяки вражаючим костюмам і складному гриму, «котячим» інтонаціям у музиці й головне - танцям. Саме вони перетворюють мюзикл на феєричне шоу, в якому рухи акторів імітують витончену грацію справжніх тварин. Твір побив усі можливі рекорди популярності. Визнання підкріплювалося преміями, нагородами. 

Старт в Україні: 5 березня 2020 Легендарний мюзикл оживе у масштабній екранізації! Щороку збіговисько котів і кішок, які називають себе «Плем'ям обраних», проводять грандіозний бал і обирають свого ватажка. У кожного кандидата є своя історія і своя таємниця. 

Які ж мистецькі стилі й течії виникли у кіномистецтві XX ст.?

Представники художніх напрямків у кінематографі

ІМПРЕСІОНІЗМ

Режисери            Найвизначніші кінофільми

Луї Деллюк        «Лихоманка» 

Жан Ренуар      «Донька води»

 Жермен Дюлак  «Платівка 927» на музику Ф. Шопена, «Арабеска» і «Тема з варіаціями» на музику К. Дебюссі.

АБСТАКЦІОНІЗМ

Фернан Леже    «Механічний балет» на музику В. Саті 

ЕКСПРЕСІОНІЗМ

Роберта Віне «Кабінет доктора Калігарі»

Фрідріха Мурнау «Носферату. Симфонія жаху» 

ФУТУРИЗМ

 Ежен Деслав (Євген Слабченко, українець за походженням) «Марш машин» 

Абель Ганс  «Колесо» 

 Артур Онеггер   «Пасифік 231»

СЮРРЕАЛІЗМ

 «Андалузький пес» режисера Люїса Бунзоеля і художника Сальвадора Далі. 

Сучасне сюрреалістичне кіно (реж. Девід Лінч, Матьє Сейлера та ін.) також балансує на межі свідомого і підсвідомого, превалюють сюжети абсурду, самотності людини у світі, містики.

НЕОРЕАЛІЗМ

 Роберто Росселіні, Лукіно Вісконті, Вітторіо де Сіка реалістично втілювали незабутні образи простої людини складної долі. Показовим щодо цього є фільм «Рим - відкрите місто» (реж. Р. Росселліні).

ПОСМОДЕРНІЗМ 

«Кримінальне чтиво» Квентіна Тарантіно, що отримала головну нагороду Каннського кінофестивалю (1994), премію «Оскар» за кращий сценарій і ще понад 40 призів на різних кінооглядах

  «Вавилон» режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту, який також став володарем численних міжнародних нагород.

Розділ "Телебачення: погляд у світ"

Тема "Характеристика видів телебачення, реклама, телереклама"

за підручником "Мистецтво", Л.Масол, 2017 р.

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 166-167

Домашнє завдання - проаналізуйте один з українських телепроектів з хореографії, естрадного вокалу тощо

Роз­ва­жаль­ні те­ле­про­гра­ми мож­на роз­по­ді­ли­ти на піз­на­валь­но-роз­ва­жаль­ні та су­то роз­ва­жаль­ні про­гра­ми.

1. Піз­на­валь­но-роз­ва­жаль­ні про­гра­ми по­ді­ля­ють­ся на:


– кон­такт­ні про­гра­ми (ток-шоу);
– ін­те­лек­ту­аль­но-роз­ва­жаль­ні про­гра­ми;
– про­гра­ми-"ін­фо­тей­мент".

2. Су­то роз­ва­жаль­ні про­гра­ми:


– ре­а­лі­ті-шоу;
– роз­ва­жаль­ні шоу-ви­до­ви­ща;
– світ­сь­кі хро­ні­ки (про­гра­ми про мо­ду та мо­дне жит­тя);
– му­зич­ні про­гра­ми;
– ігро­ві роз­ва­жаль­ні про­гра­ми (ін­те­рак­тив­ні ігри);
– ку­лі­нар­ні шоу;
– гу­мо­ри­стич­ні про­гра­ми;
– "про­гра­ми-пе­рев­ті­лен­ня".

Види телебачення за способами трансляції: 

кабельне, 

супутникове,

цифрове.

Різновиди телеканалів України:

загальноформатні,

інформаційні,

кіноканали,

дитячі,

жіночі, 

розважальні, 

пізнавальні, 

музичні, 

спортивні, 

культурологічні, 

просвітницькі,

телемагазин,

зарубіжні (адаптовані для України),

регіональні

Впізнай телепроект за світлиною

24.03.2021

Тема "Фотомистецтво"

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 168-173

Домашнє завдання - портрет друга (індивідуальна робота по створенню портретів різних типів за допомогою мобільного телефону) 1 фото від кожного учня


Історія виникнення фотомистецтва, види фото та реклама

https://www.youtube.com/watch?v=6oAhFgK5M1Q

Види фотографій: науково-прикладні, художні, публіцистичні.

Проведіть дослідження на тему "Сучасне фотомистецтво"

07.04.2021

Тема "Жанри фотографій"

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 174-179

Домашнє завдання - намалювати рекламу (або зробити рекламну фотографію)

Жанри фотографій:

Портрет

Пейзаж

Натюрморт

Реклама

Документальна (репортажна)

Жанрова

Весільна

Макрофотографія

Репродукція.

14.04.2021

Тема "Поширення мистецтва. збереження культурної спадщини"

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 180-185

Домашнє завдання - підготувати міні проект "Музеї світу"

Форми поширення мистецтва:

Музеї

Галереї

Театри

Бібліотеки

Засоби масової комунікації

Індивідуальна робота з Google (відшукати Лувр (Франція), галерею Уффіці (Італія), Прадо і музей Гуегенхайма(Іспанія), Дрезденську картинну галерею (Німеччина))

21.04.2021

Тема "Пам'ятки України зі списку світової спадщини ЮНЕСКО"

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 181

Домашнє завдання - знайти в інтернет-джерелах інформації про об'єкти світової спадщини ЮНЕСКО в Україні

28.04.2021

Тема "Відомі бібліотеки світу"

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 186-191

Домашнє завдання - знайти інформацію про одну з бібліотек м. Херсона (Херсонської області)

Бібліотека - це не просто споруда, це місце із особливою атмосферою та архітектурою. З давніх давен не просто так у одній будівлі збирали книги, таким чином намагались зібрати всю світову мудрість в одному місці. Не дивлячись на шалену популярніть Інтернету, бібліотеки не зникають, адже вони мають особливе значення і ніколи не зможуть бути заміненими чимось іншим. Тільки в Україні налічують близько 40 тисяч бібліотек, у світі їх кількість значно більша, та серед всіх ми обрали найбільші та найкрасивіші.

1. Едмонтська бібліотека, Едмонт, Австрія

Розташована в передгір'ях Альп, ця красива бібліотека є другою за величиною у світі бібліотекою, що знаходиться у монастирі. Зал був розроблений в стилі пізнього бароко за проектом архітектора Йосипа Хьюбера в 1776 році. Аналогів у світі цій споруді за розімрами приміщень та фондів немає, у ній міститься 200 000 томів. Стеля тут є надзвичайно вишуканою та історично цінною, вона представлена у формі 7 куполів, які прикрашені фресками авторства Бартоломео Альтомонте. Всі фрески ілюструють різні етапи формування та розвитку людських знань про себе та про Всесвіт.

2. Бібліотека Джорджа Пібоді, Балтімор, Меріленд, США

Дизайн 19 -го століття архітектора Едмунда Лінда, бібліотека Пібоді відома своїм інтер'єром та колекцією у понад 300 тисяч книг, більша частина яких датована 18-м і початком 20-го століть. Це одна з найкрасивіших бібліотек Північної Америки.

3. Міська бібліотека Штутгарта, Німеччина

Це одна з «молодих» бібліотек світу: вона відчинилась 9 листопада 2011 року.Творцем проекту був корейський архітектор Юн Янг Йі, витрати на будівництво перевищили 70 мільйонів євро. Щоб втілити в життя цей чудо- проект знадобилося 3 роки. Окрім численної кількості книг, тут є зони для відпочинку як дітей, так і батьків, де пропонують каву, кімнату для ігор і розваг.

4. Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка, Львів, Україна

Найстаріша бібліотека України - Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка. Вона заснована в 1608 році в якості бібліотеки львівського Єзуїтського колегіуму . Фонд налічує три мільйони видань. За більш ніж 400 років існування бібліотека бачила багато чого. У XVII столітті тут не просто зберігали книги, а виховували інтелектуальну еліту, яку, між іншим, зобов'язували регулярно підтримувати гідний фінансовий стан читальні пожертвами.

5. Португальский королівський читальний зал, Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Будівля є домом для більш ніж 350 000 книг, а також тут зберігається найбільша колекція творів португальських авторів за межами Португалії. Стіни повністю покриті книгами , багато з них рідкісні твори починаючи з 16-го століття. Це ідеальне місце для тих, хто любить бути в оточенні красивих книг.

6. Бібліотека Сент-Женев'єв, Париж, Франція.

Бібліотека Сент-Женев'єв є основним науково-довідковим центром для студентів Паризького університету. Побудована в середині 19-го століття знаменитим архітектором Анрі Лабруст, бібліотека добре відома своїми залами для читання з приголомшливими колонами.

7. Публічна бібліотека Нью-Йорка, США.

У Публічній бібліотеці Нью-Йорка налічується більш як 53 млн. робіт, вона є третьою за величиною бібліотекою у світі. Головний читальний зал бібліотеки тягнеться майже двома кварталами міста. Це є одним із найбільш відомих місць в Нью-Йорку, яке кожен турист обов'язково відвідує.

8. Бібліотека Трініті-Коледжу, Дублін, Ірландія

Бібліотеки коледжу зберігає найбільшу колекцію книг в Ірландії. Вона є надзвичайно цінною і через архітектуру: великі просторні зали, мармур та деревина - роблять бібліотеку незрівнянною та обов'язковою у нашому списку.

9. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Київ, Україна

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського налічує у своєму фонді близько 15,5 млн. книг. Бібліотека імені Вернадського входить до числа найбільших національних бібліотек світу. Вона є також найбільшою бібліотекою за своєю площею в Україні. 27 поверхів будівлі цьому яскраве підтвердження . А ще універсальними інформаційними ресурсами, які тут зберігаються, користується близько 500 000 читачів.

10. Бібліотека рідкісних книг і рукописів Бейнеке, Єльський університет, Коннектикут, США.

Літературний архів бібліотеки Єльського університету є найбільшою будівлею у світі , присвяченою для збереження рідкісних книг і документів. Вся бібліотека зовні виглядає, як бетонне приміщення, нібито зовсім без вікон, однак зсередини вона спеціально оснащена так, щоб фільтрувати кількість світла, яке потрапляє до середини, щоб не пошкодити цінні книги.

05.05.2021

Тема "Театри та філармонії світу"

Домашнє завдання - підготувати презентацію про будь-який театр світу

Визначте види театру

Нові театри світу та їх творці

https://www.bbc.com/ukrainian/features-38186419

Віденська філармонія (Австрія) - концертний зал з прекрасною акустикою на площі Площі Карла у Відні. Разом з залами Бостонської і Амстердамської філармоній, зал Віденської філармонії вважається одним з трьох найкращих залів у світі. 

Парижська філармонія (Франція)

Розділ. Мистецтво в діалозі культур

12.05.2020

Тема "Полікультурність світу і мистецтво"

посилання на підручник https://pidruchnyk.com.ua/1011-mystectvo-masol-9-klas.html

Опрацювати стор. 192-197

Домашнє завдання - переглянути фільм "Вавилон" (реж. А. Іньярріту), в якому показана картина нашого світу, як один великий вавилон з перетином національних культур і традицій людських доль.

19.05.2020

Тематичне оцінювання

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScga874YdWY1kEnBdr05JCUb4gQymAsMAEaU8gPcMnLvsujKw/viewform 

26.05.2020

Українське мистецтво в культурі сучасності

Характерні ознаки стилів, напрямів та течій мистецтва ХХ-початку ХХІ століття


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати